فلکه هرزه گرد آسانسور :
فلکه کششی آسانسور برای انتقال قدرت و حرکت به سیم بکسل به کار می رود. نیروی کششی ایجاد شده در اثر اصطکاک بین سیم بکسل و سطح شیارهای فلکه می باشد. همچنین فلکه هرزگرد برای سیستم تعلیق آسانسور به کار می رود.
فلکه هرزگرد آسانسور (فلکه کششی) چیست؟

فلکه کششی یا فلکه هرزگرد آسانسور فلکه ای (قرقره ای) است که برای انتقال قدرت موتور و حرکت به سیم بکسل به کار می رود. نیروی کششی ایجاد شده در اثر اصطکاک بین سیم بکسل و سطح شیارهای فلکه می باشد. در واقع فلکه هرزگرد یکی از اصول اساسی سیستم تعلیق آسانسور می باشد. در نصب فلکه هرزگرد یا کششی باید به مواردی توجه شد از جمله اینکه برای اتصال سیم بکسل به مرکز کابین و مرکز وزنه تعادل می توان از فلکه گیربکس استفاده کرد که در این صورت بایستی از فلکه بسیار بزرگی که روی گیربکس نصب می شود استفاده نمود که طبیعتا این امر باعث اشغال شدن مکان زیاد شده و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست لذا از دو فلکه کوچکتر، یکی برای گیربکس و یکی برای فلکه هرز گرد استفاده می شود که بدین ترتیب فاصله بین کابین و وزنه تعادل فراهم میگردد.
در مورد طریقه متعادل شدن فاصله بین کابین و وزنه تعادل نکته مهم این است که در فلکه های هرز گرد، شیارها نقش کشش ندارند و فقط برای هدایت سیم بکسل ها استفاده می شوند و در واقع نیروی کششی ایجاد شده بوسیله فلکه گیربکس متناسب با کاهش یا افزایش زاویه پیچش زاویه ای که سیم بکسل ها بدور فلکه گیربکس می پیچند، کاهش یا افزایش می یابد بنابراین می توان متوجه شد که استفاده از فلکه هرز گرد، نیروی کششی فلکه گیربکس را کاهش می دهد و این یکی از اساسیترین اصول سیستم تعلیق آسانسور می باشد.
البته توجه نمایید که محل نصب فلکه هرز گرد بسیار مهم است و باید بصورتی باشد که نیروی کششی مفید توسط فلکه گیربکس ایجاد شود. همچنین حداقل میزان زاویه پیچش بدور گیربکس، صد و پنجاه درجه است و توجه کنید که فلکه هرز گرد هم راستا و هم جهت فلکه گیربکس باشد.
 http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/falake/--.jpg

 


فلکه های موجود در شرکت :

فلکه هرزه گرد پرشیا

http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/falake/falakeh40-4shiar.jpg


فلکه هرزه گرد سخاوت

http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/falake/slide-Fa201-20181031173540.jpg

 


فلکه هرزه گرد آسان شایان

ویژگی های محصول:          http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/falake/06aada1befd643c5865ab903e11cfc43.jpg

    قطر mm 400 Ø
    شیار 4 عدد
    شکل شیار U شکل
    سیم بکسل مورد مصرف 10-11
    تولید شده از چدن نشکن
    ریخته گری از نوع ماسه CO2
    بلبرینگ سایز 6208- ZZ
    قطر شفت mm 40 Ø تولید شده از میلگرد نو

 

 

 

 

 


فلکه هرزه گرد بهران

http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/falake/thumbs.pngدر ساخت فلکه های هرزگرد بهران از چدن با ترکیب آلیاژهای مخصوص جهت استحکام و تحمل بار زیاد محصول استفاده می شود.

همچنین از دو بلبرینگ از نوع Bearing Deep Groove Ball جهت افزایش طول عمر و راندمان بالا استفاده شده که قابلیت افزایش تا سه بلبرینگ را نیز دارا می باشد.
فلکه هرزگرد
ساخته شده از چدن با ترکیب آلیاژهای مخصوص جهت استحکام و تحمل بار
دارای دو بلبرینگ از نوع Deep Groove Ball Bearing به جهت افزایش طول عمر و راندمان بالا
قابلیت افزایش تعداد بلبرینگ ها به 3 عدد
قابلیت طراحی در انواع سایزها
استفاده از بلبرنگ خارجی
قابلیت طراحی در انواع تعداد شیار
 

http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/falake/%201.jpg http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/falake/%202.jpg
 


  • معرفی

  • گواهی استاندارد

  • مشخصات فنی

  • دریافت کاتالوگ