پرده نوری چیست ؟

پرده نوری شامل فرستنده و گیرنده است. مجموعه ای از فرستندهای موازی تشکیل شده است که نور مادون قرمز را توسط فرستنده برای دریافت به گیرنده ارسال می کند تا هنگامی که یک مانع از فرستادن پرتو نور به گیرنده جلوگیری کند، خروجی رله سیگنال را برای تابلو فرمان قطع و یا وصل می کند، بلافاصله تجهیزات مکانیکی درب کار را متوقف می کند تا به طور موثر ایمنی مسافران را حفظ کند. فرستنده و گیرنده در هر دو طرف درب آسانسور نصب شده است، و بوسیله کابل رابط به جعبه تغذیه روی سقف کابین متصل شده است. دارای 32 دیود کنترلر انتشار مادون قرمز می باشد و کار انتقال و دریافت پرتو های نوری را بر عهده دارند به طوری که درب کابین را از بالا به پایین به طور مداوم اسکن می کنند.بنابراین این سنسورها می توانند از حوادث آسانسور جلوگیری و سرویس دهی آسانسور ها را سریع تر کنند.
تجهیزات آسانسور در حال پیشرفت هستند و دستگاه های حساس ایمنی با توجه به تعداد روزافزون آسانسورها افزایش بالقوه ای داشته اند و تولید کنندگان مختلف در حال سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه سنسورها هستند که باعث می شود تکنولوژی ایمنی آسانسورها پیشرفت بزرگی داشته باشند.
سنسور مادون قرمز با توجه به ارتفاع و فاصله تحت پوشش درب کابین می توانند تا 48 فرستنده و گیرنده را در هر دو طرف پشتیبانی کند. در داخل میکروکنترلر و برنامه کنترل دیجیتال ریزپردازنده، دستگاه فرستنده مادون قرمز در حال اسکن سریع با سرعت بالا از منطقه تحت پوشش است با ایجاد مانع، پرده نور مادون قرمز قطع شده و به سرعت سطح سیگنال خروجی را متوقف می کند تا زمانی که افراد و اشیاء از منطقه هشدار پرده ها خارج شوند و سیگنال به طور خودکار وصل می شود، برای داشتن مکانیزمی سریع و امن چنین تجهیزات حفاظتی پیشرفته ضروری است، اما مهم آموزش و تقویت آگاهی مسافرین است که هنگام استفاده از آسانسور در صورت عملکرد ناگهانی سیستم با آرامش و آگاهی کامل عکس العمل نشان دهند تا امینت بیشتری برای خود و دیگران فراهم کنند

 

فتوسل پرده ای وکو weco       http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/parde/weco-logo.png

 

 

درباره فتوسل پرده ای وکو :

پرده نوری وکو WECO در سال 2000 توسط گروهی از متخصصان صنعت آسانسور تاسیس شد ، که همه آنها هنوز هم امروز در این شرکت کار می کنند.

به لطف روحیه نوآوری و نگرش توانا ، پرده نوری وکو WECO در صنعت آسانسور به عنوان یک برند برتر تبدیل شده و از ابتدای راه اندازی در سال 2000 به شماره 1 جهانی در کمتر از 10 سال رسیده است.

پرده نوری وکو WECO آسانسور محصولات بزرگترین تولید کننده جهان در زمینه تولید فتوسل پرده ای درب آسانسور است ، با ظرفیت سالانه 1000000 واحد

صنعت پیشرو تحقیق و توسعه داخلی ، طراحی عملی ، کنترل کیفیت دقیق و نوآوری ثابت محصولات ، محصولات پرده نوری وکو WECO را دقیق ، همه کاره و بسیار قابل اعتماد می کند.

از سال 2012 ، پرده نوری وکو WECO تعدادی بخش ویژه محصول جدید را به تولید چراغ های LED ، سیستم های بارگیری و تولید قراردادهای نصب شده اختصاص داده است.

پرده نوری وکو WECO یک شرکت تولید کننده فتوسل پرده ای درب آسانسور جهانی است که دارای دفاتر در ایرلند ، هنگ کنگ ، کانادا ، شانگهای (نینگبو) ، فرانسه ، اسپانیا ، آلمان ، هند ، انگلیس ، ترکیه ، برزیل و ایالات متحده است.

پرده نوری (Light Curtain) : 

پرده نوری یا فتوسل پرده ای آسانسور وکو مدل 917P سیستمی است که تمامی سطح ورودی کابین را تحت پوشش قرار داده بطوری که اگر هر جسم خارجی در سطح ورودی کابین آسانسور قرار گیرد درب کابین اجازه بسته شدن نخواهد داشت. مدل 917P یک مدل اقتصادی است که به راحتی بر روی دربهای سانترال(وسط باز شو) و برای دربهای تلسکوپی (یک سمت بازشو) قابل نصب می باشد با یا بدون قابلیت اشاره به آن.
نصب این پرده نوری برای درب های آسانسور هنگام نصب آسانسور بسیار ساده و سریع است. این پرده نوری هم برای نصب روی دیوار و هم بر روی درب آسانسور طراحی گردیده است.
قطعات پرده نوری مدل 917 از برق 120 ولت تامین می گردد و کابل ها  TX و RX هر دو یکسان می باشند و اشتباه در اتصال این کابل ها غیر ممکن می باشد.
واحد های اصلی پرده نوری 2 عدد قطعه بلند 2 متری می باشند که هردو 128 چشمی افقی تشکیل می دهند که حتی در شرایط حضور نور خورشید نیز عمل می نمایند. از مزایای این سیستم ها می توان گفت :  

 • دارای beam 128 (شعاع چشمی نور)
 • مناسب برای درب های سانترال و تلسکوپی
 • رعایت استاندارد CE و CSAUS
 • تامین برق تغذیه با یا بدون اشاره
 • نصب آسان پرده نوری
 • کابل ها قابل عبور از مسیر مناسب هستند و RX,TX  قابلیت جابه جایی دارند.
 • قیمت اقتصادی پرده نوری weco 
 • بسته بندی مناسب پرده نوری جهت جابجایی و نگهداری

 

 

 

 

 

 


فتوسل پرده ای جنتا centa :       http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/parde/logo.JPG

 درباره فتوسل پرده ای جنتا یا پرده نوری جنتا Centa:

پرده نوری جنتا Centa در سال 1991 برای بهره برداری در سرویس آسانسور و اسكون مونتاژ تأسیس شد ، پرده نوری جنتا Centa دامنه فعالیت خود را در ابتدای سال 2000 در صنعت تولید گسترش داد. این شركت پیشگام در ساخت فتوسل (پرده های سبک) ، منبع مهمی از امنیت كه قبلاً بود. کالای منحصرا وارداتی صرفاً بسته به منابع ، دانش و دانش خود ، پرده نوری جنتا Centa سهم قابل توجهی از بازار را در بازار آسانسور داخلی و همچنین در سکوهای بین المللی ایجاد کرد. افزایش تقاضا برای آسانسورها و به خصوص برای محیط های آسانسور آسانسور ، این شرکت را برای تحقیقات بیشتر در بازار سوق داد. در 2002-2003 پرده نوری جنتا Centa تصمیم گرفت سنسورهای وزنی برای آسانسورها تولید کند. در حال حاضر این شرکت با موفقیت سنسورهای الکترونیکی وزن را برای استفاده داخلی و همچنین بازارهای صادراتی در چندین کشور اروپایی و آسیایی تولید می کند. تمرکز دیگر این شرکت ساخت مانیتورهای عددی آلفا در ساختمان ها و کابین های آسانسور است. یکی دیگر از مناطق مورد علاقه پرده نوری جنتا Centa طراحی و ساخت سیستم های روشنایی تزئینی و سفارشی برای سقف های آسانسور است.

امروزه پرده نوری جنتا Centa مطابق با استانداردهای اروپایی تولید می کند و با افزودن محصولات نوآورانه به مجموعه محصولات در حال رشد خود ، پیشرفت های این فناوری را از نزدیک دنبال می کند.

ماموریت ما

    ارائه خدمات با کیفیت فراتر از انتظارات شرکای ما
    برای به دست آوردن اعتماد و صداقت شرکای تجاری ما
    راه حلهای خلاقانه ای را برای شرکای تجاری خود ارائه دهید
    منابع شرکت را برای تأمین نیازهای امروز و فردا هدایت کنید
    برای ارائه شرکای تجاری ما با افزودن ارزش به محصولات و خدمات ارائه شده از تأمین کنندگان داخلی و خارجی
    برای ایجاد فرصت به کارمندان و کارهایی که می توانند خودشان را اثبات کنند ، برای تشویق خلاقیت است
    همکاری با همه کارکنان ما برای رفاه و خوشبختی جامعه.

 


 فتوسل پرده ای ممکو memco       http://aasansor.ir/images/product/3_type_of_parts/9_otherparts/parde/LOGO.JPG

 

 درباره فتوسل پرده ای ممکو memco

پرده نوری ممکو MEMCO طیف گسترده ای از محصولات ایمنی و ارتباطی را برای آسانسورها شامل پرده های سبک ، تلفن های اضطراری ، راه حل های اتصال و نمایشگر ارائه می دهد. محصولات پرده نوری ممکو MEMCO در بیش از چهار میلیون ساختمان در سراسر جهان نصب شده اند و از مارک های پیشرو در بازار ساخته شده اند که هر یک دارای تاریخچه و ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. بخش بزرگی از قدرت ما از مارک های محصولات ما (E-Motive، Janus، TL Jones، Microkey و Memco) ناشی می شود که هر یک از آنها دانش و فن آوری خلاقانه زیادی را به دست می آورند.

با داشتن مکانهای تولید در بارسلونا ، جمهوری چک ، شانگهای و سنگاپور و دفاتر فروش در 14 مکان در سراسر جهان. ما معتقدیم که فروش جهانی ما با رویکرد پشتیبانی محلی به مشتریان ما این محصول با کیفیت بالا و تجربه بدون دردسر را می بخشد تا بتوانند آسانسورهای خود را به راحتی حفظ و نوسازی کنند.

ما متعهد به ارائه محصولات و راه حل های با کیفیت هستیم. در حالی که به سرمایه گذاری در سبد فعلی خود ادامه می دهیم ، ما نیز به طور مداوم به آینده نگاه می کنیم و به نیازهای مشتری در دنیای روزافزون گوش می دهیم.
شرکت والدین ما - پرده نوری ممکو MEMCO.

پرده نوری ممکو MEMCO یک گروه جهانی از شرکت های فناوری نجات بخش زندگی است. شرکت های ما راه حل های ابتکاری بسیاری از مشکلات اساسی جهان امروز ، از امنیت آب گرفته تا نابینایی قابل پیش بینی ارائه می دهند.

هالما یک شرکت FTSE 100 با بیش از 6،300 کارمند در حدود 41 شرکت تابعه در سراسر جهان است. با هم یک هدف داریم که هر کاری را که انجام می دهیم هدایت می کند: رشد روزانه ایمن تر ، تمیزتر و سالم تر برای همه ، هر روز.

سرعت اسکن بالا
• عملکرد تا فاصله 4 متر
• عرض کم جهت نصب آسان
• قابل نصب بصورت ثابت و متحرک
• کارکرد در صورت خارج شدن 3 دیود از مدار

مزایا فتوسل پرده ای ممکو memco :
 •  افزایش ایمنی مسافران
 •  حفاظت از درب کابین
 •  افزایش سرعت سرویس دهی آسانسور
 •  سرعت اسکن بالا
 •  عملکرد تا فاصله 4 متر
 •  قابل نصب بصورت ثابت و متحرک
 •  عرض کم (9 میلیمتر) برای نصب راحت و آسان
 •  کنترل فرستنده و گیرنده توسط میکروکنترلر
 •  دارای 81 رشته نوری متقاطع برای تشخیص اجسام
 •  کارکرد در صورت خارج شدن 3 دیود از مدار
 •  دارای دو LED برای نمایش عملکرد و عیب یابی
 •  نرم افزار مخصوص جهت کاهش مصرف انرژی
 •  دارای 2.7 متر کابل نرم و انعطاف پذیر برای فرستنده و گیرنده
 •  مصونیت در برابر نور محیط تا  100,000 lux
 •  مطابق با استانداردهای EMC

مشخصات فتوسل پرده ای ممکو memco
ابعاد    elite 616 :  9mm x 37.3mm x 1767mm
elite 618 :  9mm x 37.3mm x 2000mm
طول کابل فرستنده و گیرنده    2.7m
فاصله اولین دیود از پایین پرده نوری    20.5mm
فاصله آخرین دیود از پایین پرده نوری    elite 616 :  1560mm
elite 618 :  1834mm
تعداد دیودها    elite 616 :  16
elite 618 :  18
محدوده عملکرد    4m
تعداد رشته های نوری برای تشخیص مانع    elite 616 :  74
elite 618 :  81
ولتاژ تغذیه ورودی    11-30V DC max  @  80mA max
نوع خروجی ترانزیستور    PNP
منطق خروجی ترانزیستور    N/C (Normally Close)
نحوه نمایش عملکرد    توسط دو LED قرمز روی فرستنده (Tx)
درجه مصونیت در برابر نور محیط    100,000 lux
محدوده دمای کارکرد    -10°C ~ 65°C
استاندارد EMC    Emissions to EN12015, Immunity to EN12016
درجه حفاظت IP    IP54 (in accordance with BS EN60529:1992)
حفاظت در برابر لرزش    لرزش تصادفی : 20 to 500Hz 0.002g2/Hz 4hrs per axis
لرزش متناوب سینوسی : 30Hz 3.6g rms 30mins per axis
 


 

 • معرفی

 • گواهی استاندارد

 • مشخصات فنی

 • درباره