تعریف آسانسور :

آسانسور(کلمه فرانسوي) وسيله اي براي جابجائي عمودي مسافر و بار مي باشد.

آسانسور، در معناي امروز آن به سيستمي اطلاق مي شود كه شامل يك اتاقك متحرك يا كابين باشد كه حداكثر با زاويه 15 درجه نسبت به محور عمود بر زمين در طول يك مسير حركت كرده و بار يا مسافر  را با ايمني كامل حمل كند. آسانسورهاي امروزي بر اساس آمار و اطلاعات موجود ، يكي از ايمن ترين وسايل حمل ونقل در جهان شناخته مي شوند. آسانسور ها به طور معمول از انرژي برق براي حركت بهره مي گيرند.

آسانسور دستگاهی است دائمی که برای جا به جایی اشخاص یا کالا ،بین طبقات ساختمان بوده و در طبقات مشخصی عمل می نماید . دارای کابینی است که ساختار ، ابعاد و تجهیزات آن به اشخاص به سهولت اجازه استفاده می دهد و میان ریلهای منصوبه عمودی با حداکثر انحراف 15 درجه حرکت می کند .
آسانسور وسیله نقلیه عمومی دائمی است که بین ترازهای از قبل تعریف شده حرکت می کند آسانسور تنها وسیله رفت و آمد ترافیکی است که مورد استفاده تمامی گروه سنی قرار می گیرد و عمومی ترین وسیله جابجایی عمودی در جهان است .

آسانسور دستگاهی است دائمی که برای جا به جایی اشخاص یا کالا ،بین طبقات ساختمان بوده و در طبقات مشخصی عمل می نماید . دارای کابینی است که ساختار ، ابعاد و تجهیزات آن به اشخاص به سهولت اجازه استفاده می دهد و میان ریلهای منصوبه عمودی با حداکثر انحراف 15 درجه حرکت می کند .آسانسور وسیله نقلیه عمومی دائمی است که بین ترازهای از قبل تعریف شده حرکتمی کند آسانسور تنها وسیله رفت و آمد ترافیکی است که مورد استفاده تمامی گروه سنی قرار می گیرد و عمومی ترین وسیله جابجایی عمودی در جهان است .
آسانسور وسیله نقلیه ای است که کنترل آن به یک سیستم سپرده شده و فرمان دادن به آن به اختیار مسافر است ، اما ایستادن آن در محل مقرر به توسط سیستم است .

 

 

 

 

 

انواع آسانسور :

 

بر اساس نوع کاربری

بر اساس نوع سیستم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آسانسور, آسانسور کششی, آسانسور گرلس, آسانسور روملس, آسانسور ام آرال, آسانسور mrl, آسانسور هیدرولیک, آسانسور خانگی, آسانسور شیشه ای, آسانسور مونشارژ, آسانسور تخت بر, آسانسور بیمارستانی, آسانسور چیست, آسانسور باربر, آسانسور مسافربر, آسانسور کارگاهی, آسانسور گیرلس, آسانسور بدون موتور خانه, آسانسور باری, آسانسور غذا بر, آسانسور هوم لیفت, آسانسور Home lift, آسانسور لیفتراکی, آسانسور کششی لیفتراکی, آسانسور کششی موتور پایین, آسانسور شیشه ای نما, آسانسور هیدرولیک جک بغل, آسانسور هیدرولیک جک مستقیم, آسانسور هیدرولیک تک فاز, آسانسور هیدرولیک سه فاز, آسانسور هیدرولیک 3فاز, آسانسور مون شارژ, آسانسور مونو شارژ